Bez odpowiedzi

Ksiazka Bezodpowiedzi

Czasami staję przed lustrem i mam wrażenie, że to co jest po jego drugiej stronie jest mi nieznane, obce, nie moje. Czy to tylko wrażenie, że biegnę gdzieś za szybko, za daleko, nie w tą stronę?

To właśnie zobaczył Krzysztof, bohater powieści „Bez odpowiedzi”.
Ten świat jest jego obsesją, próbą wskoczenia do pędzącego składu metra dnia codziennego.

Krzysztof - dziennikarz pracujący w oficynie wydawniczej na Mokotowie w Warszawie, wracając do domu nie raz łapie się, że żyje w podwójnym świecie: swoich marzeń, wspomnień i czegoś co jest blisko ale jakże daleko zarazem, obcej rzeczywistości. Choć jest zwykłym redaktorem to wciela się w rolę "rasowego" śledczego, kiedy na biurko trafia sprawa zaginionego fotografa. To ona go wciąga, pochłania i całkiem zapomina, że akcja poszukiwawcza rozgrywa się w ciemnych zaułkach starej Pragi.

Jak skończy się dla niego, czy sprawi, że policja ponownie wznowi śledztwo, czy odnajdzie go żywego? Sprawdź czy te pytania zostaną bez odpowiedzi.To w dużej mierze książka o Krzysztofie, o jego zmaganiach i dylematach jakie miał wcielając się w "buty" śledczego. Stał się prawdziwym detektywem wkraczając w ciemne zaułki Pragi. Na nowo ją odkrywa a przecież, już kiedyś dobrze ją znał; dlatego podjął się tej sprawy, bo była mu bliska. Dziennikarz wpada na ślad fotografa i przyczynia się do jego odnalezienia; koniec okaże się kluczowy. Nie zdradzę jednak jak to wszystko się skończyło…. ,

Akcja książki rozgrywa się tuż przed wybuchem pandemii, a może wniesie nowe fakty, dlaczego się u nas pojawiła?

Kup książkę